UEFA’nın skandal kararı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sürpriz ‘Milli Takım’ hamlesi

EURO 2024 Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek final mücadelesi verecek olan A Milli Futbol Takımımız cumartesi günü Hollanda ile karşı karşıya gelecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da programlarını iptal edip Almanya’ya gideceği öğrenildi.

EURO 2024 Avrupa Şampiyonası’nda grup aşamalarını başarıyla tamamlayan A Milli Futbol Takımımız, son 16 turunda da Avusturya’yı turnuvanın dışına iterek çeyrek finale yükselmeyi başardı.

UEFA SORUŞTURMASI SONRASI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN SÜRPRİZ HAMLE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 6 Temmuz Cumartesi günü Azerbaycan’ın Şuşa kentinde düzenlenecek olan Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Zirvesi’ne katılacağı program iptal edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumartesi günü oynanacak olan Türkiye-Hollanda maçını izlemek için Almanya’ya gidecek.

UEFA, Merih Demiral’ın yaptığı Bozkurt işareti sonrası soruşturma başlatmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da programını iptal ederek Almanya’ya maça gitmesi “sürpriz” olarak yorumlandı.

YERİNE CEVDET YILMAZ GİDECEK

Şuşa’daki programa Cumhurbaşkanı Erdoğan yerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz katılacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN PROGRAMI

Erdoğan 3-4 Temmuz’da Astana’da Şangay İş birliği Örgütü’nün toplantısındaydı. 6 Temmuz’da Türk Devletleri Teşkilatı, 9-11 Temmuz tarihlerinde ise NATO zirvelerine katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9-11 Temmuz tarihlerinde ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenecek NATO Liderler Zirvesi’ne katılacak. Zirve kapsamında Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile görüşecek.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x