MSI, B550M PRO-VDH MicroATX Anakartını Piyasaya Sürdü

MSI B550M PRO-VDH anakartını piyasaya sürdü. AMD B550 yonga setini kullanan bu anakartın en önemli özelliklerinden biri “Core Boost” adındaki dijital güç kaynağı devresidir. Bu devre çok sayıda çekirdeğe sahip olan CPU’larda kararlı ve verimli güç sağlamak üzere tasarlandı. Bir diğer kullanışlı özellik ise Flash BIOS düğmesi, bu düğme sayesinde bir USB sürücüsü ve güç kaynağı kullanarak BIOS’u kolayca güncellemenizi sağlıyor.

B550M PRO-VDH anakartında ayrıca M.2 Shield Frozr soğutucu bulunuyor. Gelişmiş ses kalitesi için Audio Boost devresi yer alıyor. Bellek ve depolama açısından anakartta 128 GB’a kadar destekleyen dört adet DDR4-4400 bellek modülü yuvası, iki adet M.2 yuvası ve dört adet SATA 3.0 bağlantı noktası bulunuyor. Genişletme için bir adet PCI Express 4.0 (x16) yuvası ve iki adet PCI Express 3.0 (x1) yuvası bulunduğundan bilgisayarınıza daha fazla bileşen ekleyebilirsiniz.

Ağ tarafında ise Realtek 8111HN Gigabit LAN bağlantı noktası ve ses için Realtek ALC892/897 yongası kullanılmış. D-Sub, bir HDMI ve bir DisplayPort olmak üzere üç ekran çıkışı bulunan MSI B550M PRO-VDH anakartının 15 Mart 2024’te satışa sunulması bekleniyor. Fiyatının ise 130$ civarında olacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x